Lektoři

Mgr. Tomáš Mika, 

 
Head-Trenér v tréninkovém systému MikaTraining. Naší specializací jsou vytrvalostní sporty (triatlon, běh, cyklistika). Náš systém je opřený o dva stabilní pilíře teorie versus praxe. "Co je měřitelné, jde zlepšit", to je naše filosofie. Dbáme na kvalitní práci s metrikami a to především měření wattového výkonu. Pracujeme výhradně v prostředí TrainingPeaks a WKO4, o kterých pořádáme i vzdělávací semináře pro trenéry a širokou veřejnost. Kromě trenérské činnosti působíme i jako konzultanti a supervizoři pro mnohé elitní závodníky. 

Mgr. Radim Šlachta, Ph.D.

CEO, Zakladatel společnosti mySASY. S metodikou SA HRV se setkal poprvé při svém Ph.D. studiu v oblasti fyziologie zátěže pod vedením doc. Stejskala. V rámci jeho disertační práce vznikly základy originálního algoritmu hodnocení, které se staly podkladem dalšího vývoje zapracovaného do postupů využívaných systémem mySASY. 15 let působil na Fakultě tělesné kultury, kde se v oblasti výzkumu věnoval tématům uplatnění SA HRV ve sportu a vlivu pohybu na zdraví a životní styl. Od 2012 vedl centrum sportovní a preventivní medicíny Agel Sport Clinic, kde se metodika SA HRV stala jednou ze základních součástí diagnostiky rekreačních i vrcholových sportovců. Ve volném čase dělá vše pro to, aby zůstal aktivním sportovním lezcem.

Lukáš Istenčin

Amatérský, hobby cyklista, který se zaměřuje na MTB maratony a příležitostně závodí i na silnici. Od ryze rekreační cyklistiky se dostal k závodění a více než 10 let systematicky trénuje ve spolupráci s Ondřejem Vojtěchovským. Během této spolupráce se stále více zajímal o teorii sportovní přípravy což vyústilo k založení internetových stránek www.cykloseminare.cz. Zde se věnuje organizačním záležitostem spojeným s provozem cykloseminářů a fungováním internetových stránek. 

Vojtěch Hačecký

Profesionální závodník, který na vrcholové úrovni závodí od roku 2007. Závodí na silnici i na dráze. V roce 2009 byl na stáži v tréninkovém UCI centru pro talentované mladé závodníky. Prozatím za svůj největší úspěch považuje 2. místo z mistrovství světa na dráze v madisonu z roku 2014 (společně s Martinem Bláhou) a dále druhé místo v časovce jednotlivců Elite z roku 2013. Od roku 2016 závodí za hradecký tým Elkov-Author. Tým sídlící v Hradci Králové vystupoval v roce 2016 pod názvem Whirlpool Author. V předešlých letech Vojtěch závodil za Duklu Praha. Zároveň se věnuje bike fittingu a navrhování zakázkových geometrii pro stavbu kol ve Festce.

Dagmar Lisá (Mostecká)

Absolvovala magisterské studium fyzioterapie na 2. LF UK pod vedením Prof. Pavla Koláře, PhD. Specializuje se na problematiku funkčních bolestivých poruch pohybového aparátu u sportovců, běžně aktivní populace i seniorů. Dále se věnuje fyzioterapii dětí Vojtovou metodou již od novorozeneckého věku. Od začátku roku 2011 provozuje Nestátní zdravotnické zařízení Fyzioterapie Be Balanced v Dejvicích. Úzce spolupracuje s časopisem Běhej.com. Dále přispívala do časopisů Betynka, MF Dnes, Hospodářské noviny apod. Mezi lety 2012 – 2015 pracovala také v Centru pohybové medicíny Prof. Koláře na Chodově. Tato spolupráce jí umožnila získat cenné zkušenosti a nejnovější poznatky v oboru. V roce 2010 získala jako fyzioterapeutka softbalové reprezentace žen do 22 let zlatou medaili na Mistrovství Evropy. Zajímá se o alternativní medicínu. Je instruktorkou cvičebních stylů Body&Mind. Má pravidelné lekce jógy v Libockém dvoře.

Jiří Dostál

Lékař věnující se funkční diagnostice sportovců a fyziologii zátěže. Vystudoval 2. lékařskou fakultu UK a management na MCE v Bruselu. Má atestaci z interního lékařství a pracoval na kardiologickém oddělení Nemocnice Na Homolce, v nadnárodní korporaci v Bruselu a jako manažer několika zdravotnických zařízení v ČR. Je členem Americké společnosti pro sportovní medicínu, České kardiologické společnosti a má na kontě několik publikací jak v zahraniční tak v České republice. Vyučuje a přednáší na MBA školách a kurzech zaměřených na zdravotnictví.

Ondřej Vojtěchovský

Původní profesí atestovaný chirurg se zaměřením na traumatologii dospělých i dětí. Odborný výcvik v chirurgii a traumatologii získal ve FN Motol a FN Krč v Praze. Od roku 2000 se specializuje na sportovní medicínu, zejména problematikou cyklistiky a vytrvalostních sportů. Tréninku a koučinku v cyklistice a vytrvalostních sportech se věnuje od roku 2002. V letech 2005 - 2007  spolupracoval s prestižní sportovní laboratoří CASRI. Od roku 2013 pracuje jako chirurg a sportovní lékař v Centru Sportu Ministerstva Vnitra. Pohled lékaře spojuje s třiceti lety zkušeností vrcholového a výkonnostního sportovce (plavání, bojové sporty, cyklistika, jezdectví, sportovní šerm a jiné). Je spoluautor knihy Cyklistika - průvodce tréninkem (Grada) a autor mnoha článků na internetu i v "papírových" magazínech (Peloton, Outdoor, Velo).

Blanka Procházková

Registrovaná nutriční terapeutka. Vystudovala obor Diplomovaná dietní sestra a specializační studium na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích obor Výchova ke zdraví. Provozuje poradenskou činnost, věnuje se léčebné výživě, specializuje se na výživu při sportu. Přednáší na odborných konferencích a seminářích. Je organizátorkou konferencí o Sportovní výživě v pražském IKEMu. Její služby vyhledávají lidé s nadváhou, se zdravotními potížemi, budoucí i současné maminky, sportovci nebo těžce pracující lidé ve stresu. Je pravidelným hostem pořadu Sama doma v České televizi, kde konzultuje především výživu dětí a maminek. Dlouhodobě spolupracovala se společností Danone, jako člen týmu odborníků pro výživu a zdravý jídelníček Je externím spolupracovníkem oddílu triatlonu, garantem odborných projektů. Vyučovala odborné předměty budoucím nutričním terapeutům na zdravotnických školách v Praze a v Plzni. V současné době je na mateřské dovolené s dvojčátky. Poradenské činnosti se však věnuje nadále.  

Jan Novota

Již 16 let (datováno ke konci roku 2016) výkonnostní závodník se zaměřením jak na silniční, tak MTB závody spíše maratonského typu a s relativní výsledkovou úspěšností (opakovaně medaile z MČR masters, road i MTB, 2x mistr ČR). Absolvent FTVS UK, obor Tělesná výchova a sport, specializace cyklistika a triatlon. Profesně online trenér, pořadatel sportovních, ale i kulturních akcí a organizátor mnoha tréninkových kempů. V současné době zakladatel sportovní cestovní kanceláře Active Tour a také redaktor internetového portálu RoadCycling.cz. Řadu let také jako bývalý pedagog na gymnáziu pracuje s cyklistickou mládeží a veřejností ve šluknovském výběžku (Active Tour Cycling Team).

Jan Falge

Jan Falge úročí své zkušenosti ve sportu a vzdělávání v oblasti tělovýchovy a je naším specialistou pro nastavení posedu na kole a analýzy došlapu. Je sportovcem se zaměřením na triatlon. Už mnoho let triatlon zaujímá podstatnou část jeho života, rozšířil si také vzdělání a po dvouletém doplňujícím studiu na FTVS se stal trenérem triatlonu I. třídy. V roce 2007 potom dostal možnost odjet pracovně do Hong Kongu trénovat u místní triatlonové reprezentace. Tady se poprvé potkal s profesionálním fittingem. Školení fittingu Retül absolvoval Jan Falge v sídle firmy v americkém Boulderu a dnes ho najdete v centrále společnosti Scott Sport v pražském Karlíně, kde i díky fittingu Retül vznikla speciální divize Sport System, která se specializuje na poskytování služeb, díky kterým lze dokonale využívat kvalitní sportovní vybavení.

Pavel Mikez

Amatérský, a nyní více hobby cyklista. Dříve se hodně zaměřoval především na downhill a XC, kdy několik let závodil v USA na úrovni expert. Nyní příležitostně závodí na silnici z důvodů testování materiálů a nových technologii jako jsou např. wattmetry nebo hrudní pásy. Je zakladatel firmy Wattmetry.CZ, kdy v roce 2012 začal spolupracovat s firmami jako je Power2Max a Stages v USA, které změnily trh s měřiči výkonu a udělaly je dostupné pro širší cyklistickou veřejnost. Většinu profesního života zasvětil prodeji elektroniky, IT hardwaru/softwaru s technickou podporou koncovým zákazníkům a firmám. V dnešní době se mimo projektu wattmetry.cz věnuje také vývoji hardwaru a aplikací pro velmi aktivní lidi a sportovce.

Michael Moureček

Bývalý profesionální závodník, který má zkušenost s působením v zahraničí i v domácích cyklistických týmech. Jeho názor na cyklistiku a místo v ní se postupem času vyvíjel a měnil až v roce 2010 spoluzaložil firmu Festka, která se zaměřuje na zakázkovou výrobu jízdních kol. Firma patří mezi dynamické společnosti a zakládá si na kvalitě zpracování svých výrobků a jejich originálním vzhledu. Při stavbě jízdních kol využívá různé materiály a dokáže uspokojit požadavky různých druhů cyklistů. Nepodceňuje ani marketingovou stránku svého působení a v tomto roce jste tak mohli v médiích zaregistrovat debaty reagující na počin "Festka Nespresso".

Robert Kleiner

Vzděláním elektroinženýr a metodik armádního střediska vrcholového sportu, dnes nadšený multisportovec, zakladatel a současný šéf divize pro zvyšování sportovní výkonnosti SPEEDweaponry (www.s1w.cz), je zároveň i technologickým vizionářem v renomované počítačové firmě. Jeho znalosti (a hi-tech pomůcky) zasahují do oblastí moderní regenerace, objektivizace tréninku, zvyšování výkonnosti, tréninku na dálku, moderní výživy vytrvalostních sportovců a dalších oblastí. Problematice trénování s watty se věnuje již 20 roků, když v Kosmonosech u Mladé Boleslavi založil první evropské wattové servisní centrum pro americkou firmu PowerTap. Jeho wattové a tréninkové zkušenosti a analýzy využívají mnozí spičkoví sportovci, tréninkové skupiny i sportovně zaměřená média.

Radek Beneš

Celoživotní hobby sportovec cyklista, ředitel cyklistického teamu Lawi Granfondo a v neposlední řadě "bafík", pořadatel cyklistických závodů tzv. " Belgického typu" a cyklokrosovým závodů. Jeho dítky jsou takové závody jako Pavé Tour Milovice, Lawi Tour classic  a cyklokros Jabkokros (Toi Toi cup).

Pavel Štědrý

Pavel Štědrý, po gymnáziu abslovoval studium oboru rehabilitace, od roku 2007 je spjatý se značkou Specialized. Charakterizuje ho celoživotní láska ke sportu v mnoha odvětvích, od roku 2007 se velmi intenzivně zaměřuje na cyklistiku. Hlavním zájmem bylo původně XC, postupně více a více silniční cyklistika, duší je vrchař. Od roku 2009 se věnuje technologii Body Geometry FIT, která v loňském roce změnila jméno na Retül Fit v souvislosti s partnerstvím mezi Specialized a Retül. Vychovává nové Retül, Fit techniky v ČR, na Slovensku a v Polsku, spolupracuje s profesionálními cyklisty z těchto zemí. Součástí aktivit Pavla Štědrého je i účast na tréninkových kempech PRO-TOUR stájí sedlajících kola Specialized. Je držitelem nejvyššího certifikačního oprávnění, které vystavuje Specialized a MUDR. Andy Pruitt z Boulder centra pro sportovní medicínu.

Petr Kubias

Petr Kubias působil jako profesionální cyklista v barvách PSK Whirlpool Author, dnes podniká v Plzni. Od roku 2018 je generálním managerem Roman Kreuziger Cycling Academy. Jeho snahou je zlepšit cyklistické prostředí a zajistit kvalitní podmínky pro rozvoj nových talentů.